Україна вирвала вольову перемогу на Євро-2024, пропустивши першою

Після сенсаційної поразки від Румунії (0:3) на старті Євро-2024 матч другого туру зі Словаччиною став для збірної України моментом істини на чемпіонаті в Німеччині – або перемога, або мінімальні шанси на вихід у плей-оф. І 21 червня у Дюссельдорфі “синьо-жовті” показали характер і вирвали вольову перемогу з рахунком 2:1, здобувши свої перші очки.

Відео дня

Порівняно зі стартовим матчем Євро-2024 з Румунією, Ребров зробив кілька замін. Першим впадало в око, що Андрія Луніна у воротах замінив футболіст португальської “Бенфіки” Анатолій Трубін. Чи то не пробачили голкіперу “Реала” його помилки, чи то хвилюються через психологічну готовність.

Також місце Віктора Циганкова, якого багато хто критикував за пасивність на його правому фланзі, зайняв ветеран команди, учасник уже чотирьох чемпіонатів Європи Андрій Ярмоленко. Вже до кого, а до капітана щодо самовіддачі ніколи не було претензій. Головне питання – у його функціональній готовності.

У півзахисті з’явився Володимир Бражко, а на лаві запасних залишився один із найдосвідченіших виконавців нашої збірної Тарас Степаненко. Та й у захисті Юхима Коноплю замінив Олександр Тимчик.

Словаччина, яка в першому турі несподівано поклала на лопатки фаворита групи Е Бельгію (1:0), вирішила не міняти свій переможний склад. І почала зустріч дуже активно, начебто натякаючи, що не збирається сидіти в обороні й відбиватися від штурмів України, якій дуже потрібні три очки. Мовляв, вони теж мають свої плани в атаці.

І перший справді небезпечний момент створили якраз підопічні Франческо Кальцона. На 10-й хвилині Трубін врятував команду, парируючи удар Гарасліна з лівого флангу, звідки йшла основна словацька загроза. А потім відразу витягнув удар Івана Шранца, який приніс своїй команді перемогу над Бельгією.

Україна перший удар у створ чужих воріт завдала на 13-й хвилині, коли Бражко закривав атаку пострілом з-за меж штрафного майданчика. Але голкіпер опинився на місці. Однак порівняно з матчем із Румунією “синьо-жовті” виглядали жвавішими, емоційнішими та небезпечнішими у нападі.

Але й суперник був налаштований рішуче. На 17-й хвилині Трубін не дав забити словакам зі стандарту. Однак уже наступного моменту трапилося вкидання до нашої штрафної через бічний навіс на лінію воротарської на Шранца, і нападник чеської “Славії” виграв боротьбу нагорі в Олександра Зінченка та вбив м’яч у сітку з відскоком від газону. Трубін просто не встиг.

Україна могла зрівняти рахунок на 28-й хвилині, коли Мудрик вивів іменинника Довбика на ударну позицію в чужому штрафному майданчику, але захисники заблокували удар форварда “Жирони”. Однак “синьо-жовті” не відійшли назад, і в наступні хвилини Мудрик та партнери влаштували пожежу біля воріт словаків. Але вони зуміли відбитися.

А на 34-й хвилині ще одна навала українців завершилася ударом Тимчика у дальній кут, але м’яч влучив у штангу. Дуже активно діяв Мудрик, якому не вистачило зовсім небагато, щоб наздогнати м’яч і вийти віч-на-віч із воротарем.

Але поки українці захопилися атаками, свій випад організували словаки. На щастя, Трубін встиг перевести м’яч на кутовий. Варто зазначити, що втрачаючи снаряд, словаки діяли досить жорстко, іноді на межі фолу. І навіть більше, коли Ярмоленко отримав по обличчю рукою. Але наші сусіди готові були щосили боротися за свою футбольну мрію.

І хоч у Дюссельдорфі збірна України йшла на перерву, знову поступаючись 0:1, це була вже зовсім інша гра у виконанні нашої команди, гра з чималою кількістю небезпечних атак біля чужих воріт і навіть попаданням у штангу. Бракувало тільки останнього удару й трохи везіння.

Другий тайм агресивніше розпочали українці. І на 51-й хвилині Мудрик знову виводив на ударну позицію Довбика, навішуючи йому в чужий штрафний майданчик із лівого флангу, але Артем не зумів як слід пробити по воротах.

Однак, як раніше любили говорити коментатори, гол назрівав. І таки відбувся. Бражко відібрав м’яч у центрі поля, Мудрик протягнув його до чужих воріт, а після серії передач м’яч потрапив на лівий фланг до Зінченка, який прострілив у штрафний майданчик на Миколу Шапаренка, і півзахисник “Динамо” нарешті переправив снаряд у сітку – 1:1. Україна нарешті відкрила рахунок своїм голам на Євро-2024.

Україна продовжувала тиснути на опонента своїми атаками, коли стала явною втома словаків, і вони почали просто відбиватися. Відчувши, що суперник дає слабину, Ребров провів заміни на посилення атаки, і на 80-й хвилині свіжий Роман Яремчук відгукнувся на далеку передачу Шапаренка та проштовхнув м’яч у ворота повз Дубравку – 2:1.

Для Яремчука цей гол став 16-м у футболці національної збірної, а Шапаренко відзначився сьогодні забитим м’ячем та передачею.

На останніх хвилинах Словаччина зробила кілька спроб зачепитися за нічию, але українські футболісти вгризалися у кожен м’яч. Велику роботу у відборі виконали Судаков та свіжий Яремчук.

“Синьо-жовті” відстояли свою першу перемогу на Євро-2024, набрали три очки та залишаються у боротьбі за плей-оф. Загалом на рахунку нашої команди тепер чотири виграші за весь час виступів на чемпіонатах континенту. І всі вікторії з однаковим рахунком – 2:1.

Заключний поєдинок у групі Україна проведе у середу, 26 червня, із Бельгією. І це буде дуже важкий матч, можливо, за лідерство у групі, а можливо, і за виживання.

Раніше OBOZ.UA повідомляв, що у разі перемоги Україні практично гарантовано плей-оф Євро-2024.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!