Рідні зникли безвісти: куди звертатися жителям Тернопільщини

Суспільне Тернопіль

У День зниклих безвісти дітей представник Уповноваженого з питань зниклих безвісти Петро Гурняк розповів, що робити людям, родичі яких не виходять на зв'язок. За його словами, особливо це стосується військових.

Найперше, що радить Петро Гурняк – не викладати фото зниклих у соціальні мережі.

"Фотографії не можна виставляти на різних медійних ресурсах через те, що цим всім користуються шахраї. Дзвонять родичам вимагають гроші".

Тернопільський координаційний центр зниклих безвісти. Суспільне Тернопіль

Звертатися за допомогою варто, якщо з людиною немає зв'язку протягом трьох днів, каже Петро Гурняк.

"Перш за все, коли людина отримує сповіщення від військкомату, потрібно звернутися в Національну поліцію України, здати ДНК-аналізи, біологічні зразки. Потім подзвонити на номер "1648" у Національне інформаційне бюро. Подати теж всі правдиві, достовірні дані про зниклу людину, вказати прізвище, ім'я, по батькові, дату народження. Все заноситься в базу даних для пошукових робіт. Потім звертаються батьки до нас, як до регіональних координаторів".

Читати ще

Читати ще Алгоритм пошуку зниклих безвісти під час війни

За словами Петра Гурняка, назвати скільки людей у області вважають безвісти зниклими, не може, щоб ворог не скористався даними.

"Щодо дітей, то на Тернопільщині не зареєстровано дітей, які зникли безвісти. Внутрішньо переміщені люди переїхали сюди, а є такі, що діти залишалися десьу Донецькій, Луганській областях чи Маріуполі, й вони були російськими військами викрадені. То така інформація є".

Петро Гурняк. Суспільне Тернопіль

Координаційна рада Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти, працює з минулого року в приміщенні обласної військової адміністрації у 218 кабінеті. Звертатися за допомогою можна з 9 до 18 години.

Додаткову інформацію можна отримати за телефонами: +38 (096) 4904974, +38 (097) 0035405.

Новини України | Останні новини дня в Україні
Сollaborator